Томат 'Mortgage Lifter'

  • Наявність: В наличии
2 €

ФАСОВКА: Пакетик Zip-lock 12 - 15 НАСІНИН


Як один автомеханік створив ретро-сорт томатуа.

1. Оригінальна назва: Mortgage Lifter. Так само може називатися Іпотечний, Мортейдж ліфтер, Радіатор Чарлі.

2. Історія: зареєстрований в SSE в 1985 році. Західна Вірджинія. На початку 1930-х роках автомеханік містер Байлес розробив цей сорт за допомогою схрещування багатьох великих сортів. На той час він відкрив невелику майстерню біля підніжжя пагорба, на якому часто перегрівалися вантажівки. Таким чином, він міг допомогти водіям. Його ласкаво називали Радіатор Чарлі.

Хоч у нього й не було освіти з селекції рослин, але він дістав насіння великих томатів різних сортів і зробив перехресне запилення вручну. Через 6 років відбору та стабілізації містер Байлес зупинився на одному прекрасному екземплярі - великий, рожевий і солодкий томат. Його він назвав Mortgage Lifter. У перекладі це означає "іпотечний підйомний". А все тому, що завдяки продажу розсади цього сорту він зміг заплатити іпотеку в 6000 доларів за свій будинок. Одну рослину він продавав за 1 долар. На той час це було дорого. Але інші фермери приїзджали за розсадою здалеку, тому що знали - цей сорт зможе підняти і їх господарство.

3. Характеристика рослини: термін дозрівання середньоранній або середньостиглий. Для теплиць і  відкритого грунту. Кущ індетермінантний, високий, 180-200 см. Стовбур товстий, лист простий. Квіткова китиця проста, зав'язується 3-5 плодів.

4. Як формувати: можна вести в 1-2 стебла. Пасинкувати і підв'язувати обов'язково.

5. Форма і маса плоду: за формою приплющено-округлі, салатного типу, іноді з неглибокими і рідкими ребрами біля плодоніжки. Маса 300-500 грамів. Великий.

6. Колір томатів: малиново-рожевий, в розрізі рожевий.

7. Смакові якості: дуже солодкий, дуже ароматний. Смак гідний уваги. Структура м'якоті цукриста на розломі, ніжна, але соку і насіння мало.

8. Використання: чудові, ароматні салати і гарніри. Соки на зиму.

Сорт Mortgage Lifter стабільний, високоврожайний середньоранній, стійкий, тривалого плодоношення. Зараз з'явилося близько 17 різновидів і варіацій цього сорту, наприклад, Mortgage Lifter Red, Mortgage Lifter Bi-color Yellow...Але, на жаль, багато колекціонерів забувають вказувати, що це не оригінал, а варіація оригіналу. Можливо, так називають нові сорти, у яких одним з 'батьків' був оригінальний Mortgage Lifter. У багатьох джерелах зазначено, що цей сорт повинен бути розовоплідним.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Теги: Солодкий