Як доглядати за розсадою?

Сходи з'являються поступово. Приблизно за тиждень всі сорти сходять. Це стосується і наших насіння, і тих нових сортів, які ми купуємо (змінюємося) в інших колекціонерів.

Коли починають з'являтися перші петельки сходів, світлодіодні лампи ми тримаємо ввімкненими протягом декількох діб,і навіть вночі. Так паростки будуть сильними, не будуть витягнутими.

Потім лампи включаємо з 8 ранку до 8 вечора.

Коли з'явилися всі сходи, то температуру на термо-реле знижуємо до 16-17 градусів. На ніч килимки вимикаємо зовсім.

Розсаду прориваємо, щоб відстань між паростками було не менше 3-4 див.

Харчову плівку, яку накриваємо зверху шухлядок, знімаємо поступово,коли якийсь паросток впирається в неї. Тут вже потрібно ретельно стежити за вологістю грунту. Без плівки волога швидко випаровується. Поливаємо у міру просихання. Поливати можна лійкою з тонким і довгим носиком.

Буває, що насіннєва оболонка залишається на перших аркушах, тоді її потрібно 2-3 рази в день збризнути водою з пульверизатора, щоб вона хорошонамокла. Тоді вона розм'якшується і листочками вистачає сили скинути її і розпрямиться.

Весь догляд за розсадою до пікіровки полягає в поливі і розпушуванні грунту. Поливати потрібно так, щоб промокала вся земля. Але якщо сильно залити і зайва волога не піде через дренажні отвори, тоді розсада може захворіти чорною ніжкою. Краще не долити, ніж перелити.

Після поливу, коли верхній шар землі підсохне хоча б на міліметр(на наступний день), можна злегка розпушити грунт між рядками з розсадою. Роблю це зубочисткою. Потрібно буквально «пошкребти» верхній шар землі, щоб краще надходив кисень до коріння. Чим більше розсада, тим більше вона вимагає поливу.