Як і коли сіяти насіння?

Термін посіву насіння томатів.

Ви повинні визначити самі термін посіву залежно від ваших умов для вирощування.

Якщо у вашому регіоні постійне тепло наступає на початку травня, то садити можна приблизно 20-25 березня. Якщо тепло наступає в середині-концеапреля, то висівати насіння можна на початку березня.

Часто пишуть, що розсада повинна бути двомісячної. Але це пів-метрові «дерева», для яких потрібно копати яму в 2 багнети! Чесно сказати, то нам особисто для вас (для кожного регіону) важко визначити термін посіву. Ми живемо в Харківській області, і в інших регіонах досвіду вирощування, на жаль, не було.

Підготовка насіння до посіву.

Якщо у вас невелика кількість сортів, насіння можна проклюнуть вовлажной ганчірочці. Для цього на блюдце покладіть шматочок натуральної тканини, побризкайте рясно теплою водою, розкладіть насіння, зверху накрийте таким же вологим клаптиком тканини.

Обов'язково підпишіть блюдце, тарілку сортом. Потім покладіть ємність ссеменами в пакет для створення парникового ефекту. Витримувати при температурі 25-28 градусів тепла з щоденним розкриттям і провітрюванням на 1 хвилину. Коли здадуться зачатки коренів на 1-3 мм, терміново пересадити в землю. Перерослі корені можуть при пересадці травмуватися. А що робити, якщо у вас мнооого сортів?

У нас в 2017 р. було заплановано 230 сортів для посадки. (Посіяно кожного сорту по 6 насіння по рядочку в шухлядці) Ми не проклевываем насіння,не замочуємо і ні в чому не обробляємо. Просто фізично неможливо встигнути посадити в землю всі проклюнулися насіння за 1 день. Інакше корниперерастут і потім можуть бути втрати. Посів сухими насінням у вологий грунт при підтримці температури 20-23 градусів тепла дає сходи на 3-8 день.

Різниця сходів залежить від просушування насіння – якщо Ви купуєте насіння уразных колекціонерів, то і схожість буде розтягнута в часі.

Чим довше сушилися насіння, тим повільніше сходи. Просто насіння втратили багато вологи усередині оболонки і для проростання їм спочатку потрібно добре набрякнути.

Перед посівом насіння томатів ми не тримаємо в теплі або холоді! Тобто, не загартовуємо. Деякі можуть витримувати насіння біля батареї або вхолодильнике... Вважаємо, що це не обов'язково, так і з великою кількістю сортів це не можливо.

Делікатний момент посіву.

День посіву залежить більшою мірою від настрою. Місячні календарі, біодинаміка, фази, знаки Зодіаку ніщо в порівнянні з хорошимнастроением і натхненням.

Велика кількість сортів просто змушує заздалегідь настроюватися і організм сам розуміє – що це день буде плідним, очі – гострозорими, руки – спритними, пам'ять – хорошою. Тому, кожен рік день посіву змінюється на кілька днів вперед-назад.

У готові для посадки шухлядки починаємо сіяти насіння. Вони вже давно стоять із землею з доданими Бокашами (це не обов'язково!). Земля вирівнюється, не повинно бути ні одного великого шматка. Проводимо борозенки навпаки написів з сортами.

Між сортами 3-4 див. Добре землю поливаю теплою водою. Щоб борозенки не змилися, роблю це з пульверизатора.

Потім висіваю насіння в борозенки. Глибина борозен – приблизно 1 см. Між насінням 1 див. Після сходів слабкі паростки прориваємо, оставляяв ряду 5-6 рослин(3-4см між рослинами).

Акуратно прикриваю землею зверху і трохи придавлюю долонькою, щоб між насінням і землею не було порожнеч. Ящичок накриваю заздалегідь нарізаними кусками харчової плівки і закріплюють ниткою під бортиками, щоб не випаровувалася волога. Від теплої води на плівці відразу з'являється піт.

Шухлядки відносимо на столи, де лежать електричні килимки, включені через термо-реле з виставленої температурою 22-24 градусів тепла.