Як поливати томати?

Найголовніший полив – це в момент висадки розсади. В одну лунку 2 літра води. Навесні ще достаточновлаги в землі і томат спочатку використовує вологу з лунки, де посаджений. Потім коріння при активному розростанні використовують грунтову вологу. Таким чином, коріння йдуть углиб, щоб знайти вологу. Формується глибока коренева система, і вона менше страждає при жаркій погоді.

Якщо ж поливати томати дуже часто, то коренева система буде поверховою.Коріння не потрібно заглиблюватися і шукати вологу – адже вона йде зверху! При розпушуванні навіть видно, як сапа зачіпляє білі корінці і рве їх на частини. Такий стрес порушує природний ріст томату і врожаю може бути менше.

Якщо під час літньої спеки листя томатів починають втрачати тургор (упругостьлиста), і листя трохи подвядают, тоді ми навмисно поливаємо грядки.Поливати томати потрібно рідко, але рясно, щоб земля добре промокла. За літній сезон з урахуванням дощів ми поливаємо томатні грядки 3-4 рази.

Рідкісний і поверхневий полив, нагадуємо, провокує формування поверхневої кореневої системи, яка страждає в посушливий період. У підсумку, тоді потрібно дуже часто поливати томати. А це час і физическийтруд.

Найбільше вологи потребує томатне рослина в період наростання вегетативної маси – стебла і листя. При наявності плодів в технічній стиглості рослини томатів не бажано часто поливати. Якщо є дощі,то їх достатньо. Інакше, листя не встигають випаровувати надлишок вологи. У плодах накопичується волога, і вони розтріскуються. В салатних сортів, особливо в темноплодных і зеленоплодных (сорти «Мікадо чорний», «Смарагдове яблуко») шкірка тонка. Саме за це їх і цінують любителі салатів. Ось тому надлишок вологи і провокує розтріскування плодів.

Мульчування допомагає зберегти вологу в грунті. Вона не встигає випаруватися, так як під мульчею через денних-нічних перепадів температури з'являється конденсат. Якщо мульчі достатньо (5-7 див. суцільного шару), і хоча б раз в 2 тижні йдуть дощі, то від штучного поливу можна взагалі відмовитися.

Надлишок вологи в ґрунті і атмосфері допомагає розвиватися грибковим захворюванням. Якщо часто йдуть дощі, то ні в якому разі не можна поливатьтоматы у відкритому грунті! Полив потрібен тільки в теплиці. Ми обов'язково мульчуємо грунт. Грибки фітофтори (та інші) живуть у ґрунті. Якщо не перепинити шлях грибкам від грунту, то вони швидко потраплять на рослину томату разом з шматочками землі. Що можна очікувати від кущів, які лежать на відкритому грунті після дощу? Вони всі брудні. А через тиждень ибольные фітофторозом.

Томати не бажано поливати по листу. Коріння повиннібути в рихлому і вологому грунті, а надземна частина в помірно-сухому кліматі. Від спеки і пересушеного повітря в теплиці, наприклад, томат починає активно всмоктувати корінням вологу (працює як насос).

І щоб нормально випаровувати зайву вологу, і ще, важливо, дихати йому потрібно багато листової площі. Ось чому в теплицях у багатьох виростають «джунглі». Але не плоди. Адже всі сили йдуть на нарощування великих, лапатых листя – апарату для обміну газами, вологи, регулювання температури всередині рослини.

  • Як поливати томати?