Томат 'K25-54'
- Наявність: В наличии
ФАСОВКА: Пакетик Zip-lock 12 - 15 НАСІНИН
Українська селекція. Дуже цікавий томат.
1. Оригінальна назва: K 25-54. Зараз це робоча назва лінії. З часом томат отримає справжню назву.
2. Історія: створив сорт Максим Вікторович Гурін, український селекціонер. Сорт залишився на розробці в Інституті Овочівництва і Баштанництва НААН України.Пос. Селекційний, м. Мерефа, Харківська обл.
3. Характеристика рослини: термін дозрівання середньостиглий або середньопізній в залежності від погодних умов. Для відкритого грунту. Куст детермінантний, низькорослий, 50-60см. Стовбур товстий, потужний. Лист простий. Квіткова китиця проста. Зав'язується 5-6 плодів
4. Як формувати: томат «К 25-54» можна не формувати. Він куститстий. Проте бажано підв'язувати стебла, і найкраще кожне стебло до горизонтальної опори вгорі. Так, з часом, нижні листки, бажано обрізати, і кущ буде добре провітрюватися. А підв'язані стебла не будуть лежати на землі або ламатися. Але якщо немає часу на тривалі підв'язки, то сорт цілком придатний для вирощування польовим методом – на мульчі або агроволокні.
5. Форма і маса плоду: форма томату округла або злегка приплющена. Маса 80-100 грамів.
6. Колір томатів: в технічній стиглості рудуваті, при повному дозріванні темно-червоні. При цьому на плодах біля черешку проявляються слабкі мазки або, скоріше, «розпорошення» антоціану. У тіні він може і не проявитися, тому що ця корисна речовина любить сонце. У розрізі червоні.
7. Смакові якості: смак томату «К 25-54» солодкуватий, аромат сильний,томатний. Структура м'якоті щільна, цукриста.
8. Використання: дуже хороший для цільноплодової консервації, в'ялення половинками без соку та насіння. Чудово зберігається! Сорт для дачі – на китиці довго висить, не псується, а після збору лежить близько тижня. Тріщин на шкірці небуло.
Томат «К 25-54» здивував врожайністю. Кущі потужні, низькі, важкі. Сорт показав себе стабільно, але підозрюємо, що в деяких випадках може не проявитися антоціан. Тому, для нього потрібно гарне місце з сонцем і захист від негоди. Адже томат – гнучка рослина, тому через холодні ночі, сильну спеку вдень, проливні дощі чи посуху може змінюватися забарвлення. Це так рослина реагує на погоду. Краще садити десь в центрі посадок, підв'язувати, обрізати листя для освітлення плодів сонцем.
Теги: Солодкий