Як пікірувати розсаду томатів?

Коли на розсаду томатів з'являться 2 справжніх листків, тоді виробляємо пікіровку.

Для цього потрібно заготовити заздалегідь землю. Для пікіровки томатів землю не пропарюють. Тільки перебираємо вручну, щоб избавитсяот корінців, черв'яків, камінців, раздавливаем грудки і для пухкості на 1 таз (16 літрів) городньої землі додаємо 2-3 жмені торфу.

Пікіровка – такий же важливий момент, як і сам посів насіння томатів.Для пікіровки використовуємо пів-літрові пластикові горщики чорного кольору. Якщо не вистачає горщиків, то використовуємо звичайні пластикові пляшки темного кольору з обрізаним шийкою.

Якщо в скриньках для розсади ще можна не робити дренажні отвори, (звикли поливати в міру, не заливаючи) то в горщиках для дорослої розсади дренажні отвори обов'язкові.

Чим більше рослина, тим більше у нього обсяг коренів, і тим більше воно вимагає землі і хороші дренажні отвори в горщику.

Пікіровку ми робимо в домашніх умовах. Заздалегідь заготовляємо тази иведра з підготовленою, пухкою землею, підписані горщики на кожен сорт, відра з водою кімнатної температури, ножі, ложки, блокнот з ручками, ганчірки, «операційний стіл, багато чаю і добра рок-музика. Тільки з якісною підготовкою вистачає сміливості почати пікіровку. Сама пікіровка у нас в 2016 р. починалася з 10 ранку і закінчувалася у 10вечера. І так протягом 3-4 днів.

Ми робимо так: спочатку беремо ящик під номером 1. Перед собою ставимо вже підписані горщики на кожен сорт, який росте в ящику № 1. Також ставимо таз з землею, відро води.

Наприклад, в ящику № 1 перший ряд – це сорт «Червоного вугілля». Всього 6 кущиків розсади. Вирішуємо, скільки будемо садити кущів в город, і вибираємо найбільш міцні рослини.

Якщо нам подобається цей сорт, то садимо всі 6 рослин. Саме ця інформація записується в блокнот Скільки кущів конкретного сорту будемо садити. Відштовхуючись від цього, нам потім легше спланувати кількість грядок.

Потім на дно горщика насипаю трохи землі, з ящика їдальні неправдивої поддеваю одна рослина томату і переношу в горщик.

Розсаду бажано заглибити. До перших справжніх листків засинаю акуратно землею і поливаю. Готовий горщик відставляю на вільне місце, з якого був взятий ящик з розсадою.

Догляд за распикированной розсадою полягає в поливі, розпушуванні почвыи періодичної підсвічуванню, якщо не вистачає сонячного світла. Ніякими добривами на стадії розсади ми не користуємося! Ні органічними, ні хімічними.

Так розсада росте в домашніх умовах до моменту висадки у відкритий грунт.