Як пересаджувати розсаду у відкритий грунт?

Розсаду обов'язково перед висадкою потрібно загартувати. Тобто, періодично виносити на вулицю при гарній, безвітряній погоді. Відразу на відкрите сонце не ставити! Загартовуватися розсада повинна 5-7 днів.

Якщо будете садити під агроволокно, то на сонці загартовувати не обов'язково. Ми висаджуємо розсаду у грядки, які накриті агроволокном.

Посадка розсади томатів у відкритий грунт починається тоді, коли відступають нічні заморозки і прогрівається земля(починають рости бур'яни).

При температурі + 10 градусів рослини томатів просто припиняють свойрост, «завмирають». Тоді коріння не здатні вбирати фосфор, від чого стовбури і листя розсади стають фіолетовими. Це не критично, але термін дозрівання плодів відтягується.

При посадці розсади в грунт виносимо ящик з горщиками розсади. Справа втому, що іноді навіть добре, якщо сорту упереміш в одному ящику. Тобто, у першій грядці буде зростати 2 куща одного, 2 куща другого і 2 куща третього сорту. Через пару грядок сорти повторюються. Цю інформацію записуємо в блокнот. Навіщо так робити?

Ми помітили, що з північної сторони томати ростуть гірше. З іншого боку може прийти капустянка, з третьої сторони дме вітер постійно. Якщо висадити в умовно неблагополучному місці всі кущі одного сорту, томожно втратити сорт. Наприклад, у 2017 році два куща сорту «Фіолетова фея» дали поганий урожай, тому що посаджені на краю грядки. А всередині грядок, де місце було більш захищене, «Фіолетова фея» розкрила свій потенціал і просто вразила кількістю томатів! Прекрасний сорт!

Небажано садити сорти схожі один на одного. Навіть, якщо порядок посадки записаний у блокноті. Просто коли бачиш 2 куща рожевих круглих томатів, але різних сортів, починаєш нервувати! —не переплутана чи розсада.Тому, ми завжди садимо по 2-4-6 куща одного сорту і одного кольору, потім 2-4-6 куща іншого сорту іншого кольору!

Наприклад: 2 куща Фініка жовтого, 4 куща Великого Зака червоного, 4 куща Малахітової скриньки, 2 куща Пляжного черрі. Дуже важливо цветовойпорядок дотримуватися при посадці насіння нових сортів. Щоб точно бачити, не затесався який-небудь інший томат, не відповідний сорту.

Земля для томатів повинна бути рихлою і поживною. Восени ми перекопуємо землю на грядках. Ми пробували не перекопувати, залишивши мульчу на зиму. Так, там черв'яків було багато, але земля була все одно щільною. І дуже важко було садити розсаду і в той же час раздавливатьруками тверді грудки землі. Не приваливать ж ними коріння томатів...

Але у нас був ще один сюрприз. З'явилася капустянка в 2017 році. І правильно: земля не перекопанная, в ній багато черв'яків і личинок, сусіди скидають компостні купи від домашніх тварин. Звідти і прийшла медведкаи початку «косити» розсаду, за якою доглядали 1.5 місяця в будинку!

Подъеденные кущики я витягувала з землі. Обрізала кінчик подъеденного стовбура. Навішувала на розсаду ниточку з папірцем, на якій підписаний сорт. І ставила такі «полудохлики» в банку з водою. Через тиждень з'являлися коріння, і посадка була проведена повторно на свої законні місця, де ці сорти були посаджені в перший раз. Землю довелося рихлити і вносити травлене зерно від капустянки.